Εγώ τους είπα (των τροϊκανών) ότι θέλουμε να αποκτούμε διαρκώς όλο και περισσότερη αξιοπιστία, να τρέξουμε γρήγορα τις δράσεις τις οποίες έχουμε συμφωνήσει. Ηδη, το πακέτο είναι αρκετά μεγάλο και περιλαμβάνει δράσεις του Απριλίου, του Μαΐου και του Ιουνίου. Άμα τις δείτε είναι περίπου 600 δράσεις και σε αυτές πρέπει να προσθέσουμε και του Ιουλίου, Αυγούστου, Σεπτεμβρίου. Είναι αρκετή δουλειά (…) Εβαλαν 10-15 μεγάλα θέματα που υπάρχουν στο βιβλίο. Οι λεπτομέρειες ίσως θα είναι στο κανονικό review του Σεπτεμβρίου (…) Τους είπα κατ΄ αρχήν ποιος είναι ο σκοπός μου. Να μπορέσουμε αρχικά όλη αυτή τη γκάμα των θεμάτων να την επιταχύνουμε με διάφορους τρόπους. Τους είπα θέλω να σας ακούσω ούτως ώστε το Σεπτέμβριο να είμαστε σε καλή φόρμα και να τα καταφέρουμε.
Γκίκας Χαρδούβελης