● Καλώς σας βρήκαμε και καλό χειμώνα ●●● Το πιάσατε το υπονοούμενο, έτσι δεν είναι; ●●● Πώς θα είναι καλός ο χειμώνας; ●●● Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται ●●● Ο τέταρτος δρόμος για το σοσιαλισμό περνάει από το σιωνισμό ●●● Και μάλιστα από τον πιο σκληρό, τον πιο ναζιστικό πυρήνα του ●●● «Δεν υπάρχει κανένας λογικός άνθρωπος, όχι στο ΠΑΣΟΚ και στην Ελλάδα αλλά σε όλο τον κόσμο, ο οποίος να δέχεται με κατεβασμένα χέρια τη γνωστή ατζέντα του ΔΝΤ, που ενισχύεται από την Ε.Ε. και κινείται σε πολύ φιλελεύθερες ατραπούς», δήλωσε ο Πάρις Κουκουλόπουλος ●●● Προφανώς αναφερόταν στον εαυτό του και τους άλλους Πασόκους, που με σηκωμένα χέρια ψήφισαν το Μνημόνιο, το ασφαλιστικό και όλα τα υπόλοιπα ●●● Ποια είναι η διαφορά Καραμανλή-Παπανδρέου; ●●● Ο πρώτος έκανε μονίμως διακοπές στα μουλωχτά, ενώ ο δεύτερος κάνει μονίμως διακοπές στα φανερά ●●● Είναι καθαρά ζήτημα ενδιαφερόντων ●●● Πλεϊστέισον, ντιβιντί και κοψίδια γίνονται στα κρυφά, ενώ κανό και ποδήλατο μόνο σε δημόσια θέα ●●● Τελικά αυτός ο Τσίπρας ούτε ένα μυστικό παζάρι δεν είναι ικανός να κάνει, με αποτέλεσμα να τρώει τη μια χυλόπιτα μετά την άλλη ●●● Πρώτη από τη Σακοράφα, δεύτερη από τον Τσακνή, τρίτη από το Γλέζο, τέταρτη από το Μητρόπουλο, ποιος άραγε έχει σειρά μέχρι να κάτσει η μπίλια κάπου; ●●● Στο τέλος βλέπουμε να κατεβαίνει ο ίδιος ως υποψήφιος περιφερειάρχης, ελλείψει άλλου/ης ●●● Tι ακριβώς εννοεί ο «σοβαρός» κ. Κουβέλης, όταν μιλά για «απομνημονιοποίηση» των δημοτικών και περιφερειακών εκλογών; ●●● Να μπορέσει η Δ.Α. να συνεργαστεί με το ΠΑΣΟΚ, χωρίς να κατηγορηθεί ότι προσχωρεί στις τροϊκανές δυνάμεις ●●● Και γιατί δεν το λέει ευθέως; ●●● Πάντοτε οι «σοβαροί» τύπου Κουβέλη θεωρούν όλους τους άλλους ηλίθιους ●●● Και τον Πεταλωτή τον πλησιάζει κόσμος και του λέει μπράβο! ●●● Ναι, ναι, δεν κάνουμε πλάκα, το είπε καλοκαιριάτικα στο Ρ/Σ Θέμα ●●● «Με έχει πλησιάσει πάρα πολύς κόσμος, εκτός της εκλογικής μου περιφέρειας, ακόμα και κόσμος, ο οποίος πρόσκειται στη Νέα Δημοκρατία ή σε άλλα κόμματα, και μου λένε ένα πράγμα: Προχωρήστε, είμαστε μαζί σας, άσχετα, ακόμα και αν δεν ανήκουμε στον δικό σας χώρο, γιατί αυτά που κάνετε, πρέπει να γίνουν και να πάμε μπροστά» ●●● Αυτοί θέλουν πολύ –μα πάρα πολύ– ξύλο ●●● Ποιος έχασε από την (υποτιθέμενη) συμφιλίωση, η Ελσα ή ο Αντώνης; ●●● Η απάντηση είναι απλή: ο Αντώνης, που βλέπει τους Ντορικούς να τον ροκανίζουν σαν καλοψημένο παξιμάδι ●●● Μόλις πάει να προσεταιριστεί κάποιον από δαύτους, αμέσως ξεπηδά άλλος και γίνονται κάτι αχτύπητα δίδυμα ●●● Πλακιωτάκης VS Μαρκογιαννάκη στην Κρήτη ●●● Γιος Βαρβιτσιώτη VS κόρης Πετραλιά στη Γλυφάδα ●●● Καλά ξεμπερδέματα ●●● Ο της Ευρυτανίας είναι Μπακογιάννης ή Μητσοτάκης; ●●● Πώς λέγεται το μέλος της κυβέρνησης που κάνει τον ξεναγό στην εθνική μπάσκετ των ΗΠΑ; ●●● Χατζηαβάτης ●●● Κατά κόσμον Νικητιάδης ●●●Προειδοποιητικές βολές Πάγκαλου ●