Κύριε Πρόεδρε, τώρα που κλείσαμε την κουβέντα θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. Ενα διπλό ευχαριστώ. Σας το οφείλω δημοσίως. Μου κάνατε πρόταση να είμαι υποψήφιος όπου ήθελα και ό,τι άλλο ήθελα. Σας ευχαριστώ πρώτα για αυτό. Και το δεύτερο, μου δώσατε ένα διαβατήριο ζωής όταν τη Μεγάλη Τετάρτη καθίσαμε ο ένας δίπλα στον άλλον και μου είπατε: «Γιώργο δεν μπορούσα να διαχειριστώ αυτή τη μεγάλη αγάπη του κόσμου σε εσένα» και ότι εν πάση περιπτώσει η ζωή είναι μπροστά. Σας ευχαριστώ διπλά.
Γιώργος Αυτιάς