♦ Το βρήκαν το φάρμακο διά πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν ♦ Κλιματική αλλαγή ♦ Αυτή φταίει για όλα ♦ Αντί να μιλήσουμε συγκεκριμένα, θα πετάμε τη γενικολογία και θα καθαρίζουμε ♦ Και τα δάση θα παραμένουν απροστάτευτα ♦ Και οι πόλεις ανοχύρωτες από τις πλημμύρες ♦ Για την ένταση των οποίων φταίνε και τα καμένα δάση ♦ «Τον τσέο» και ξανά μανά «τον τσέο» ♦ Τι να κάνει το κορίτσι; ♦ Ελληνικά δεν ξέρει για να κλίνει σωστά το «ο διευθύνων σύμβουλος» ♦ Με τ' αγγλικά, όμως, πώς μπερδεύτηκε; ♦ Αμάν κι εσείς, πέσατε να τη φάτε ♦ Σαρδάμ έκανε ♦ Είχε στο νου το αγαπημένο της (αυτοβιογραφικό γαρ) τραγουδάκι ♦ Το πουλάκι τσίου-τσίου, η κοτούλα κα-κα-κα ♦ Σαρδάμ επαναλαμβανόμενο δεν είναι σαρδάμ, γλυκιά μου ♦ Είναι δείγμα αγραμματοσύνης ♦ Η κάμερα έκανε ζουμ για να μας δείξει την Κουντουρά να χειροκροτά ενθουσιασμένη τον Τσίπρα στο φεστιβάλ ΣΥΡΙΖΑ ♦ Καταλαβαίνετε για τι αριστεροσύνη μιλάμε ♦ Πολλά κιλά ♦ Επί τη ευκαιρία, γιατί ονομάστηκε Σπούτνικ το φεστιβάλ ΣΥΡΙΖΑ; ♦ Προφανώς, όχι επειδή οι συριζονεολαίοι παρομοιάζουν εαυτούς με τη Λάικα ♦ Διότι, ως γνωστόν, η σκυλίτσα πέθανε από υπερθέρμανση λίγες ώρες μετά την εκτόξευση του Σπούτνικ-2 ♦ «Δεν υφίσταται πλέον ΠΑΣΟΚ, υπάρχει ΚΙΝΑΛ, το οποίο σήμερα διοικείται με σταλινικές μεθόδους» ♦ Θεοδώρα Τζάκρη έφα ♦ Ωχ, Παναγία μου ♦ Η Σπυράκη την έπεσε στον γνωστό Μπάμπη ♦ Συνάδελφό της στο επάγγελμα και στη ΝΔ ♦ «Δεν χρειάζεται εμείς οι εκλεγμένοι να λέμε πράγματα, που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα και θεωρώ ότι το νερό πρέπει να παραμείνει ένα αγαθό απολύτως προσβάσιμο σε όλους μας και απολύτως με χαμηλή τιμή» ♦ Ετσι που την έχει αφήσει στην απέξω ο Κούλης, πρέπει να βρει τρόπους να μείνει στον αφρό ♦ Και μαγκιά ο Μπαρούφ ♦ Εβγαλα λεφτά στο εξωτερικό και τα εισήγαγα στην Ελλάδα ♦ Λέτε να το είχε σχεδιάσει έτσι από την αρχή; ♦ Μπα, δε νομίζουμε, απλώς του προέκυψε και το εκμεταλλεύεται ♦ Ρωτήθηκε ο Βαγγέλης Αποστόλου σε εκπομπή του Καναλιού της Βουλής ♦ «Θα δεχτείτε τους προστατευόμενους μάρτυρες, αν προτείνει η ΝΔ, να έρθουν να καταθέσουν στη Βουλή;» ♦ Ντρίπλαρε σε στιλ Χατζηπαναγή ♦ «Με βάζετε σε μία διαδικασία, σε μία απάντηση, όταν ούτε καν ακόμα δεν έχω δει την πρόταση πώς έχει κατατεθεί. Στην εξέλιξη της διαδικασίας θα υπάρξει εκτίμηση και από πλευράς μας για το συγκεκριμένο θέμα» ♦ Την προηγούμενη φορά, πάντως, ούτε που ήθελαν ν' ακούσουν για κλήση των προστατευόμενων μαρτύρων στην προανακριτική της Βουλής ♦ Ο κυρ-Αλέκος, ως υπουργός Γενικού Νταραβεριού των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ, είχε διαπιστώσει ότι επί ΣΥΡΙΖΑ εξαφανίστηκαν οι άνθρωποι που έψαχναν στα σκουπίδια! ♦ Τώρα, ως αντιπολιτευόμενος βουλευτής, μας ενημέρωσε ότι τον σταματούν στο δρόμο και τον ρωτούν ♦ «Μα ήταν ανάγκη να χάσετε τις εκλογές;» ♦ 'Η ο Φλαμπουράρης συναντιέται με «τρολ» ή μας δουλεύει ♦ Μεταξύ μας, το δεύτερο ισχύει ♦ Η ξεδιαντροπιά είναι χαρακτηριστικό τύπων σαν τον Φλαμπουράρη ♦ «Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είμαι εγώ», είπε ο Τσίπρας ♦ Και σείστηκε το ακροατήριο ♦ Σαν ένα μεγάλο group therapy ♦ Δε λείπουν καθόλου οι χρυσαυγίτες από τη Βουλή ♦ Τους αντικαθιστά επάξια ο Βελόπουλος ♦ Κυρίως στις ρατσιστικές κραυγές ♦