♦ Μην πυροβολείτε τους λογογράφους ♦ Το αφεντικό τους λέει τι θέλει και αυτοί του γράφουν την ομιλία που θα εκφωνήσει ♦ Πού να ξέρει ο λογογράφος πως πριν καν το αφεντικό τελειώσει την ομιλία που του έγραψε, θα έχει διαψευστεί το κορυφαίο στοιχείο της; ♦ Ο πυρήνας γύρω από τον οποίο τοποθέτησε όλα τα άλλα; ♦ Αν είναι να πυροβολήσετε τον λογογράφο του Τσίπρα, κάντε το για λόγους αισθητικής ♦ Πότε με τις αγορές που θα χορεύουν στο ρυθμό του ζουρνά που θα παίζει ο Τσίπρας ♦ Πότε με τη συμφωνία της ανάπτυξης, που συνθέτει ο Τσίπρας ♦ Καλύτερα θα τα έγραφε ο Καρανίκας ♦ Γιατί όταν είσαι ερωτευμένος με τη Μενεγάκη, όσο να 'ναι μια γείωση με το λαϊκό αίσθημα την αποκτάς ♦ Εμείς μια ιδέα ρίχνουμε, παιδιά ♦ Διώξτε τον ημιμαθή Τσέκερη και δοκιμάστε τον αμαθή Καρανίκα ♦ Πώς κάνουν οι πρόεδροι των ΠΑΕ όταν διώχνουν έναν προπονητή και δεν έχουν ακόμα βρει τον επόμενο; ♦ Ο Τσίπρας εκτέθηκε ανεπανόρθωτα, αλλά δεν μπορεί να διώξει τον Τσακαλώτο και τον Χουλιαράκη, που δεν τον ενημέρωσαν για τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ ♦ Εκτός αν ενημέρωσαν, αλλά η παιδική χαρά του Μαξίμου συνέχισε αμέριμνη το παιχνίδι της ♦ Απορούμε τι κάνει ο επιφορτισμένος με το συντονισμό του κυβερνητικού έργου, κυρ-Αλέκος ♦ Τελικά, εκείνος που δικαιώθηκε είναι ο Φίλης ♦ Πώς το είχε πει στην ΚΕ του ΣΥΡΙΖΑ κι έπεσε ο Τζανακόπουλος να τον φάει; ♦ Εχουμε πέσει έξω σε όλες τις εκτιμήσεις μας ♦ Αφού τα πράγματα είναι απλά («ένα δίνουμε, ένα παίρνουμε»), πού στα σκατά κόλλησε η αξιολόγηση; ♦ Δεν ξέρουν πρόσθεση και αφαίρεση; ♦ Πανηγυρίστε Ελληνες ♦ Να υψωθούν σημαίες στα δημόσια κτίρια, να πέσουν κανονιοβολισμοί από το Λυκαβηττό, να ξεχυθούν τα πλήθη αλαλάζοντα ανά τας οδούς και τας ρύμας της χώρας ♦ Το αξιότερο τέκνο αυτής της δόλιας πατρίδας, ο Γιώργος Ανδρέα Παπανδρέου, επανεξελέγη πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς ♦ Ομόφωνα, ρε χαϊβάνια, ομόφωνα ♦ Στη Μπογκοτά έγινε η ψηφοφορία ♦ Τι γελάτε, ρε, στη Μπογκοτά είπαμε, όχι στο Μεντεγίν ♦ Και τι θα πει «μόνο κάτι τριτοκοσμικά κόμματα έχουν μείνει πια στη Σοσιαλιστική Διεθνή»; ♦ Ο τίτλος είναι τίτλος και αυτόν τον έχει ο δικός μας ♦ Μπορεί να έχασε το ΠΑΣΟΚ, κρατάει όμως τη ΣΔ ♦ Την έκανε ο Καλογρίτσας από τη Documento ♦ Για στήριξη προσέτρεξε ο Τσίπρας με συνέντευξή του ♦ Δεν το βλέπουμε να μακροημερεύει το φύλλο, όμως ♦ Οπως και το καθημερινό του Χατζηνικολάου ♦ Δύσκολοι καιροί για αστοφυλλάδες ♦ Πόσο να χρεώνει, άραγε, ο μίστερ Νάιαλ Φέργκιουσον για να παίζει τον αβανταδόρο πολιτικών ηγετών; ♦ Πήγε σε εκδήλωση της ΝΔ και χαιρέτισε τον Κούλη ως τον «επόμενο πρωθυπουργό» ♦ Μετά πήγε στους Δελφούς και δήλωσε πως θα ξανάρθει στην Ελλάδα όταν θα είναι πρωθυπουργός ο Κούλης ♦ Οργάνωσε κι ένα γεύμα του Κούλη με επιχειρηματίες από το εξωτερικό ♦ Δεν μπορείς να πεις, τεράστιος… διανοούμενος ο τύπος ♦ Ανιαρό κατάντησε πια το σόου «Αdonis VS Polakis» στη Βουλή ♦ Κάνει ο ένας επίκαιρη ερώτηση, τρέχει ο άλλος να απαντήσει, βρίζονται και φεύγουν ♦ Σε λίγο ούτε θα γελάει κανένας, ούτε θα σιχαίνεται ♦ Απλώς θα αδιαφορεί ♦ Και τότε ελλοχεύει η κατάθλιψη και για τους δύο ♦ Το ίδιο ισχύει για τον Ξυδάκη ♦ Που παίζει το έργο «Ξυδάκης διαψεύδει Ξυδάκη» ♦