● Το φύλλο που κρατάτε στα χέρια σας είναι το υπ’ αριθμόν 666 ●●● Ο αντίχριστος διείσδυσε και στην «Κόντρα» ●●● «Δεν είπε κανένας ελάτε να πάρετε ένα υπουργείο» ●●● Βαθύ παράπονο και μια υπόνοια λυγμού στη φωνή του Δημήτρη Ψαριανού ●●● Ο οποίος στη συνέχεια περιέγραψε αναλυτικά ότι ο Παπανδρέου απλά ενημέρωσε τηλεφωνικά τον Κουβέλη, δεν τον κάλεσε σε συζήτηση και προπαντός δεν του ζήτησε να αναλάβει και υπουργικά καθήκοντα το κόμμα του ●●● Κι όλ’ αυτά σε μια εκπομπή εμφανώς στημένη (του Θεοδωράκη στο Μega) για να ειπωθούν ειδικά αυτά ●●● Με πλήρη συμφωνία του ίδιου του Κουβέλη, τον οποίο επίσης βλέπουμε σ’ ένα πλάνο της εκπομπής ●●● Απλά, ο Ψαριανός ήταν ο καταλληλότερος για να εκφράσει το κομματικό παράπονο ●●● Και να… ησυχάσουν όσοι θεωρούσαν ότι ο Κουβέλης ακολούθησε πολιτική αρχών ●●● Χωρίς υπουργείο γιατί να ψηφίσει υπέρ της κυβέρνησης Παπαδήμου; ●●● Για Ντόρα τον πέρασαν; ●●● Ο Βορίδης είναι ο μοναδικός υπουργός του ΛΑΟΣ,«σπρώχνεται» άγρια από το κανάλι των εργολάβων (Mega) και τοποθετήθηκε υπουργός Δημοσίων Εργων, όπως λέγαμε παλιά ●●● Για τους συνειρμούς που παράγονται δεν φταίμε εμείς ●●● «Δεν πάω πουθενά, πουθενά, εδώ θα μείνω ●●● Βασίλης Καρράς; ●●● Οχι, Γιωργάκης Παπανδρέου ●●● Κάποιοι προσπαθούν να τον κάνουν να τραγουδήσει το «Μάνα θα πάω στα καράβια», αλλά δεν τα καταφέρνουν ●●● Οπότε, αρχίζει η πίεση, μέχρι να τον αναγκάσουν να ουρλιάξει «Οχι άλλο κάρβουνο» ●●● Και η Λούκα υποψήφια για την προεδρία; ●●● Γιατί όχι; Εδώ πρώτος ανακοίνωσε υποψηφιότητα ο Χρυσοχοΐδης ●●● Στη συζήτηση με τον Ομπάμα ο Σαρκοζί απεκάλεσε τον Παπανδρέου «ψυχοπαθή» ●●● Στο γαλλικό υπουργικό συμβούλιο τον απεκάλεσε «παλιομαλάκα», όπως έγραψε η Canard Encaine ●●● Οπως και να το κάνεις, είναι μια πρόοδος για τον Γιωργάκη ●●● Πολύ θα το ‘θελε η Αννούλα να καταθέσει στεφάνι στο Πολυτεχνείο, αλλά δεν τα κατάφερε ●●● Αντί να το βουλώσει, όμως, εξέδωσε και ανακοίνωση για να καταγγείλει τις «εκτός δημοκρατικών ορίων ενέργειες δυναμικών μειοψηφιών» ●●● Και γιατί δεν επιστρατεύσατε την «πλειοψηφία», μαντάμ; ●●● Εκανε την αδυναμία της γελοία θεωρία ●●● Τα μάθατε τα καλά νέα; ●●● Η Θεσσαλονίκη επιλέχτηκε ως «Ευρωπαϊκή Πρωτεύουσα Νεολαίας» για το 2014 ●●● Τα λαμόγια θα τρώνε με δέκα μασέλες (όπως και τότε που την έκαναν «Πολιτιστική Πρωτεύουσα» και οι άνεργοι νέοι θα κάνουν ουρές στα συσσίτια ●●● Εχει προ πολλού χαθεί η ντροπή ●●● Ποιος ανέλαβε να φτιάξει το προφίλ του «μετανοημένου» Βορίδη; ●●● Ο Θεοδωράκης του Mega με τη βοήθεια του χρήσιμου μαϊντανού Ψαριανού ●●● Ηταν ταιριαστή η τριπλέτα που επέλεξε για την εκπομπή του: Διαμαντοπούλου-Βορίδης-Ψαριανός ●●● Να και ένας Πασόκος ευγνώμων προς τον Γιωργάκη ●●● Ο ευρωβουλευτής Κρίτων Αρσένης εξέδωσε ανακοίνωση για να πει ότι «ο Γιώργος Παπανδρέου κατάφερε να πετύχει το αδύνατον, τη διακομματική συναίνεση!!! ●