● Ποια η διαφορά Ελένης Μενεγάκη και Γιάννη Μπουτάρη; ●●● Καμία. ●●● Η πρώτη χρησιμοποίησε τα παιδιά της για ν’ ανεβάσει τα νούμερα τηλεθέασης και ο Μπουτάρης τα εγγόνια του για ν’ ανεβάσει τα νούμερα της κάλπης ●●● Και ο «σοβαρός» κύριος Καμίνης πήρε το οχτώ μηνών μωρό του στην αγκαλιά και πήγε να ψηφίσει, ενώ οι συνεργάτες του είχαν καλέσει τις κάμερες ●●● Φαίνεται πως… είχε ρεπό η φιλιππινέζα νταντά και δεν είχε πού ν’ αφήσει το παιδί ο… εργαζόμενος ●●● Χίλες φορές Μενεγάκη και Λιάγκας με Λιάγκαινα ●●● Βρε, βρε, τον κύριο Μόσιαλο, τον κύριο καθηγητή ●●● Προ μηνών κατήγγειλε πως δεν υπάρχει περίπτωση να μειωθεί η δαπάνη για φάρμακα, διότι οι εταιρίες θα κάνουν υποκατάσταση φτηνών με ακριβά φάρμακα ●●● Και τώρα καταγγέλλει το Γενικό Λογιστήριο, διότι δεν δέχτηκε στην έκθεσή του να περιλάβει ένα ψεύτικο νού-μερο για μείωση της δαπάνης φαρμάκου ●●● Στο ενδιάμεσο, ο κύριος Μόσιαλος, ο κύριος καθηγητής, έγινε πρόεδρος του ΙΣΤΑΜΕ, του think tank της οικογένειας Παπανδρέου ●●● Τελικά, βγάζει μεγάλα μυαλά το περιβόητο LSE ●●● Προφανώς, η ανάθεση των προμηθειών των νοσοκομείων σε ιδιωτική εταιρία, που εισηγήθηκε ο κ. Μόσιαλος και έκανε δεκτή ο Ανδρέας (Νίκος Ξανθόπουλος) Λοβέρδος, δεν περιλαμβάνει μίζες και άλλα τέτοια απεχθή ●●● Είμαστε σίγουροι ότι όλα θα γίνουν με νόμιμο και διαφανή τρόπο ●●● Και μη ξανακούσω κουβέντα για το… άλλο με τον Τοτό ●●● Επιτέλους, ο μυστικοσύμβουλος της πράσινης Τίνας παραδέχτηκε σε εφημερίδα ότι όντως αυτός συνέγραψε την εισηγητική έκθεση του νομοσχέδιου για τα καμένα της Αττικής ●●● Γιατί, όμως, τόσους μήνες μετά από την εποχή που τον πιάσαμε στα πράσα και το κάναμε βούκινο; ●●● Γιατί αυτή τη φορά τον ρώτησε μια οικονομική εφημερίδα ●●● Η πράσινη Τίνα, όμως, γιατί δεν λέει κουβέντα; ●●● Πόσο σύννομο (για πολιτική ηθική ας μη μιλήσουμε) είναι να έχει ως μυστικοσύμβουλο έναν καπιταλιστή, ιδιοκτήτη επιχείρησης που κάνει μπίζνες με το υπουργείο της; ●●● Μη μιλάς, τώρα μιλάνε τα μάτια, που έλεγε κι ο Χάρρυ Κλυνν ●●● Κοιτάξτε τι σκέψεις γεννάει το διεστραμμένο μυαλό μου ●●● Για να μπορεί ένας εξηντάρης να βγάζει δέκα χιλιόμετρα τρέξιμο, πρέπει να κάνει τουλάχιστον 3 ώρες προπόνηση καθημερινά ●●● Και μετά λέγανε για τον Καραμανλή που έβλεπε DVD και έπαιζε playstation ●●● Διαμαρτυρήθηκαν οι Πασόκοι στον Παπακωνσταντίνου για την αποστολή των σημειωμάτων της περαίωσης ●●● Οχι γιατί τα έστειλε, αλλά γιατί τα έστειλε προεκλογικά ●●● Η παράδοση λέει ο λογαριασμός να έρχεται μετά την απομάκρυνσιν εκ της κάλπης ●●● Τότε που ουδέν λάθος αναγνωρίζεται ●●● Ερώτηση αφελούς: δηλαδή, αν η κάθε «Κατίνα του ταχυδρομείου» μάς θεωρήσει για κάποιο λόγο ύποπτους, θα μας ανοίγει την αλληλογραφία; ●●● Και θα της λένε και μπράβο για την κατινιά της; ●●● Καταλαβαίνετε σε τι επικίνδυνα λούκια μπαίνουμε; ●●● Mήπως μπορεί ο cool Alexis να μας πει πώς ακριβώς οι ψηφοφόροι θα μπορούσαν, διά της ψήφου, «να γυρίσουν πίσω τον λογαριασμό στην τρόικα και την κυβέρνηση του κ. Παπανδρέου»; ●