● Οξω, κωλόγεροι και κωλόγριες, απ’ τα ΚΑΠΗ ●●● Προβόπουλος έφα ●●● Να πάτε να ψοφήσετε, που μου θέλετε και εκδρομές ●●● Αχθη αρούρης ●●● Κάποτε σε τούτο τον τόπο μπορούσαν να σου βρίσουν ό,τι πιστεύεις, όχι όμως τη μάνα ●●● Αν υπάρχει ακόμα φιλότιμο, κάτι χρωστάμε στους Προβόπουλους ●●● Ειδικευμένο στις αγιογραφίες το «Βήμα», την προηγούμενη Κυριακή ασχολήθηκε με τον πρίγκηπα Νικόλαο ●●● Τον Παπανδρέου, όχι τον Δεγκρέτσια ●●● Για να μας τον παρουσιάσει σαν ένα αγωνιούντα συγγραφέα και όχι ως τον εν Ελλάδι μπίζνεσμαν της «οικογένειας» ●●● Στις 7 Νοεμβρίου ψηφίζουμε για περιφερειάρχη, όχι για πρωθυπουργό», δήλωσε στον «Επενδυτή» ο Σγουρός ●●● Καλά, τον Παπανδρέου δεν τον άκουσε; ●●● Μωρέ τον άκουσε, αλλά τι να πει κι αυτός ο έρ’μος που τρέχει ασθμαίνων πίσω από το Δημαρά; ●●● Το προεκλογικό σηματάκι της ΑΝΤΑΡΣΥΑ για την Αττική παριστάνει ένα δέντρο με κλαδιά χέρια ●●● Τέσσερα είναι σε σχήμα γροθιάς και δέκα σε σχήμα μούτζας Τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής με την κυριαρχία της μούτζας; ●●● Αν ο πρόεδρος της Δημοκρατίας φέρει τον τίτλο του παρελασιάρχη του έθνους, τι τίτλο πρέπει να φέρει η υφυπουργός Ραγκούση-Νταλάρα; ●●● Της εθνικής παπαρολόγου, μάλλον ●●● Διότι το μόνο που κάνει είναι να πηγαίνει σε κάτι εκδηλώσεις που βαριέται να πάει η Κατσέλη και να εκφωνεί έναν δεκάρικο για να περνάει η ώρα ●●● Μέχρι και χαιρετισμό στα εγκαίνια του νέου εργοστάσιου του Φειδά την έστειλαν να εκφωνήσει ●●● Τίτλος στο «Βήμα»: «Ο Αντώνης στα χνάρια της Αλέκας» ●●● Πρέπει να πονάνε πολύ τα Πασόκια ●●● Ας πει κάποιος στο Γιωργάκη, ότι ο Στρος-Καν είναι Γάλλος και επομένως δεν προφέρεται Στράους-Καν ●●● Δολοφονεί που δολοφονεί τα Ελληνικά, ας αφήσει ήσυχα τα Γαλλικά ●●● Θυμόσαστε τους υπουργούς του Καραμανλή που ευρισκόμενοι στο σκοτάδι ως προς τις προθέσεις του αρχηγού τους είχαν χωριστεί σε υπέρμαχους και πολέμιους των πρόωρων εκλογών και μετά έτρεχαν να μαζέψουν τις δηλώσεις τους; ●●● Το ίδιο θέαμα παρουσιάζουν σήμερα οι υπουργοί του Παπανδρέου, καθώς ούτε ραντεβού δεν μπορούν να κλείσουν με τον πρωθυπουργό τους και μαθαίνουν τα νέα από την τηλεόραση ή από τις διαρροές του Ραγκούση ●●● Αυτοί, πάντως, ενθυμούμενοι το πάθημα των γαλάζιων, απέχουν από δημόσιες δηλώσεις και τοποθετήσεις ●●● Μέχρι και ημερομηνίες εκλογών (Δεκέμβρη) ρίχνουν στην πιάτσα τα παπαγαλάκια του Μαξίμου ●●● Η στήλη, όμως, μυρίζεται ότι εκλογές άμεσα δεν θα γίνουν, όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα ●●● Για μέσα στο 2011 το βλέπουμε ●●● Μέχρι τότε, όμως, θα μας έχει μείνει ο ωμός εκβιασμός και… τα νέα μέτρα ●●● Που μαζί με τα παλιά θα κάνουν τον εκβιασμό να μοιάζει με παιδικό παραστράτημα ●●● Αποχή, λοιπόν, και αύριο και την άλλη Κυριακή ●●● Αλλά σημασία έχουν τα μετά τις εκλογές ●●● Γι’ αυτά, οι αγωνιστικές εκκλήσεις δεν αρκούν ●●● Θέλει δουλειά μυρμηγκιού ●●● Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά εμένα ο Μανόλο μου θυμίζει έντονα εκείνο το Ρουμάνο που δεν έκατσε ούτε μισή σεζόν ●